Elektronické profesionální svářečky POLYS-P4 pro řemeslníky

5. června 2012 | Svářečky pro polyfúzní svařování se používají pro vzájemné spojování trubek z termoplastů (nejčastěji z PP, PE, PB, nebo PVDF) pomocí tvarovek. Jedná se o dimenze 16-125 mm určených zejména pro vnitřní rozvody vody a topení.

Svářečky mohou být dodávány buď samostatně v provedení SOLO (v papírové krabici), nebo spolu se svařovacími nástavci a příslušenstvím, v provedení MINI a PROFI (v praktických kovových kufrech). Výhodou PROFI kufrů je možnost bezpečného uložení horké svářečky i s nástavci. Další výhodou PROFI kufrů je speciální přepážka na kabel.

 

Rozdělení svářeček POLYS P-4 dle výkonu:

Klikněte na obrázek či odkaz "více informací" pro vstup do popisu produktu

 

Ruční svářečky jsou určené pro profesionály, neboť jsou vybaveny přesnou elektronickou regulací a dle typu originálním akustickým průvodcem svaru TraceWeld. Jejich největší předností je možnost trvalého provozu, a to i v náročných podmínkách. Nejprodávanější skupinu tvoří trnové svářečky o příkonu 650 W, které umožňují pracovat i ve velmi stísněných prostorách a současně upnout až tři nástavce najednou. Příznivcům klasických plochých svářeček nabízíme nožové provedení s příkonem 850 W, na které je možné upnout dva nástavce najednou. Pro svařování velkých dimenzí až do 125 mm nabízíme plochou svářečku s příkonem 1200 W.

 

 

Kombinovatelnost řady POLYS P-4

Kombinovatelnost řady Polys P-4

Stavebnicový charakter sortimentu ručních elektronických svářeček pro profesionály umožňuje nabídnout širokou škálu přístrojů s různými vlastnostmi, vhodných pro použití v rozličných situacích. Topná tělesa jsou navržena s ohledem na dosažení potřebného tepelného výkonu a rovněž na maximální dostupnost při svařování ve stísněném a špatně přístupném prostoru.

Kombinovat lze 3 různé typy regulace teploty se třemi typy topných těles. Z hlediska kompletace jsou svářečky dodávány ve 3 variantách - SOLO (samotná svářečka) a v sadách MINI nebo PROFI, které mohou být dodávány buď s černými, nebo modrými nástavci. Více informací v detailech produktů.

Kombinovatelnost řady Polys P-4

 

 

 

Přednosti řady POLYS P-4

 • Elektronická regulace elektronická regulace zajistí přesné nastavení a stabilitu teploty
 • Ovládací panýlek P-4b TW Plus ovládací panýlek P-4b TW Plus umožňuje velmi snadné ovládání svářečky
 • Modrý DT povlak modrý DT povlak vyniká dvojnásobnou životností oproti běžnému černému povlaku
 • P-4a 650 W až tři nástavce současně na nejprodávanější trnovou svářečku P-4a 650 W je možno nasadit až tři nástavce současně
 • Plochá svářečka 1200 W až 125mm plochá svářečka 1200 W umožní svařovat dimenze až 125 mm
 • Zvuková signalizace TraceWeld® zvuková signalizace TraceWeld® zjednodušuje dodržení všech fází svařovacího cyklu
 • Speciální síťová šňůra speciální síťová šňůra odolává při dotyku teplotě až 280°C
 • Trvalé nasazení, odolnost, dlouhá životnost svářečky jsou určeny pro trvalé nasazení, vynikají mechanickou odolností a dlouhou životností
 

 

 

Jednotlivé typy regulace svářeček POLYS P-4

 • plynule nastavitelná regulace
  POLYS P-4a
  1. » plynule nastavitelná regulace
  2. » teplotní rozsah 180 - 280°C
  3. » nastavení pomocí otočného    regulačního knoflíku
  4. » nejprodávanější typ
 • krokově nastavitelná regulace
  POLYS P-4b TraceWeld Plus (TW+)
  1. » krokově nastavitelná regulace
  2. » teplotní rozsah 180 - 280°C
  3. » nastavení svařovací teploty    zadáním dimenze a materiálu
  4. » zvuková signalizace
 • krokově nastavitelná regulace
  POLYS P-4a TraceWeld
  1. » plynule nastavitelná regulace
  2. » teplotní rozsah 180 - 280°C
  3. » teplota a dimenze se nastavují    otočným knoflíkem
  4. » zvuková signalizace

Polis P-4 regulace

 

zpět na začátek stránky

 

 

Zvuková signalizace TraceWeld ®

Při vývoji se naše firma snaží nejen svářečky vybavovat přesnými a spolehlivými regulátory, ale hledat další možnosti v oblasti zvyšování kvality svaru. Proto byl vyvinut zcela originální systém TraceWeld®, který podstatně zpřesňuje a zjednodušuje samotný proces polyfúzního svařování, neboť svářeči akusticky signalizuje dílčí technologické časy svařovacího procesu. Pro správnou funkci tohoto systému postačí pouze nastavit danou dimenzi potrubí a svařovací teplotu, u typu P-4 b TraceWeld Plus dimenzi a materiál. Po zasunutí tvarovky a trubky na nástavec stačí stisknout tlačítko a dle akustických signálů provést svar, aniž je nutné měřit čas.

 

NAHŘÍVÁNÍ
Krátký akustický signál oznamuje začátek procesu svařování.
 
PŘESTAVENÍ
Rychle přerušovaný akustický signál vymezuje fázi přestavení trubky.
 
CHLADNUTÍ
Dlouhý akustický signál oznamuje ukončení procesu svařování. V tom okamžiku je možné spoj fixovaný při svařování uvolnit.
 

Přestavení Nahřívání Chladnutí