Systém VERNER SPIRO se hodí i do atypických interiérů

4. srpna 2010

VERNER a.s. představuje zcela nový a revoluční systém vytápění místnosti, který kombinuje vytápění běžným radiátorem a vzduchotechniky. Systém klade důraz především na estetickou stránku a díky široké variabilitě zakrytí, např. dřevem či sádrokartonem, je vhodný i do náročných a atypických interiérů.

Velkou výhodou je také minimální víření prachu. Na rozdíl od běžných radiátorů je i po několika letech provozu stěna nad SPIRO stejně bílá jako okolí. 

Významnou výhodou je i podstatně nižší spotřeba elektrické energie spotřebované čerpadlem na oběhovou soustavu. VERNER SPIRO je svým způsobem konvektor, ale jeho výhoda oproti ostatním konvektorům spočívá v účinnosti přestupu tepla, která je velmi vysoká. Navíc obsah vody v konvektoru je prakticky nulový, což umožňuje rychlou regulaci (velmi rychlá reakce na změnu polohy změnu polohy ventilu). To umožňuje regulovat spirotrubku pomocí elektroventilů, které umí pouze polohu otevřeno - zavřeno a jsou plnoprůtokové, což má za následek potřebu mnohem menšího čerpadla a tedy i snížení spotřeby elektrické energie. Systém VERNER SPIRO lze provozovat i při výpadku elektrické energie.

vernerspirovinterieru2prejpg.jpg
 
Další rozdíl je ve způsobu zapojení. Pro správnou funkci VERNER SPIRO je zapotřebí obložení, což vytvoří komínový efekt; u klasických konvektorů obložení snižuje účinnost. 

Z VERNER SPIRO lze s výhodou vytvořit topné sloupy do vysokých hal nebo schodišť, ty pak zabezpečí minimální rozdíly teploty u země a v nejvyšším místě prostoru. V několika případech byl tento systém výhodně umístěn i do starého nepoužívaného komína. V místnosti s dobře izolovanými okny není nutné topné prvky umísťovat pod okna, mohou být umístěny i na protilehlých zdech, a i tak bude zabezpečeno příjemné vytopení celé místnosti. 

Systém vytápění VERNER SPIRO má však velké výhody i pro topenáře. Díky minimální hmotnosti je montáž pohodlná a zvládne ji jeden pracovník. Na montáž je zapotřebí pouze běžný instalační materiál na měď a díky velké variabilitě topného systému lze rozvody upravovat přímo na místě.

 

 Foto a text: VERNER a. s.

topny-sloup-verner.jpg

verner-spiro_2.jpg