Tepelné čerpadlo Toshiba Estia vzduch - voda

2. března 2010 | Již řadu let dodává společnost Toshiba technologii tepelného čerpadla nejvyšší kvality.

Dlouholetý vlastní výzkum a vývoj inver- torové technologie, optimalizace řízení výkonu a využití špičkových vlastností vlastního dvojitého rotačního kompresoru – to jsou hlavní atributy a mílové kroky k energeticky nejúspornějšímu provozu. Výsledkem je zařízení, které produkuje pouze takový výkon, který je právě potřeba. Při jmenovitém výkonu dosahuje zařízení Toshiba koeficient využití energie COP hodnoty až 4,66, při částečném zatížení se tato hodnota ještě výrazně zvyšuje!

Tepelné čerpadlo získává teplo ze svého okolí – v tomto případě ze vzduchu, a transportuje ho do prostoru bytu, rodinného domu nebo kanceláře. Využívá se pro topení, ohřev užitkové vody a případně i pro chlazení. Provoz tepelného čerpadla je ekonomičtější a levnější oproti jiným zdrojum tepla díky principu transportu, nikoliv přeměny tepla (jako např. při spalování). Sluneční záření ohřívá atmosféru a je trvale obnovitelným zdrojem energie. Nízkoteplotní energie vzduchu je tepelným čerpadlem přeměni na na vyšší hladinu a akumulována do vody. Tuto vodu je pak možné plni využít pro vytápění a ohřev.

Tepelné čerpadlo Toshiba Vám přináší neuvěřitelné možnosti použití. Můžete ho instalovat samostatni nebo společně s klasickým zdrojem vytápění – kotlem (plyn, olej, dřevo atd.). Při použití fan-coil jednotek namísto radiátoru si mužete navíc v létě užívat komfortu klimatizované chladné místnosti. (Fan-coil jednotky obsahují ventilátor a výměník, kterým cirkuluje dle potřeby topná nebo chladící voda. Z jednotek je vyveden odvod kondenzátu.).

Příprava teplé užitkové vody v zásobníku je zcela nezávislá na režimu chlazení a udržuje teplotu TUV dle nastavených parametru.

 

Výhody tepelného čerpadla Toshiba:

  • technologie šetrná k životnímu prostředí
  • vysoké úspory energie
  • vysoká uživatelská flexibilita
  • komfort topení a chlazeni
  • jednoduchá montáž a údržba