Bronz nebo mosaz

27. února 2015, 09:39 | Pokud se jedná o hygienu, bezpečnost a trvalou zatížitelnost, nemá červený bronz konkurenci. To je cesta k vyšší spolehlivosti.

Výhody na první pohled:

rotguss-gewindefittings_1-nahled2.jpg

 

 • Nezničitelný materiál vyhovující nejpřísnějším požadavkům
 • Použitelný pro všechny rozvody pitné vody, topné vody a plynu
 • Vhodná pro každou jaskost pitné vody
 • Bez napěťové koroze
 • Sortiment fitinek od 3/8" po 3"
 • Speciální tvarovky na vyžádání
 • Použití v mnoha průmyslových oborech
 • S certifikátem SZÚ
 • S kontrolní značkou DVGW
 • Kónické spojení závitů R/Rp podle ISO 7-1 a DIN EN 10226-1
 • Z výroby je provedeno rýhování, odpadá zdrsňování závitů pro použití konopí

 

 

Známý a osvědčený červený bronz Viega již léta splňuje vysoké požadavky a přísné mezní hodnoty národních i mezinárodních regulačních předpisů. Nebude tomu jinak i v budoucnu.

 

Prodloužení a závitové fitinky z červeného bronzu Viega zůstávají dokonce pod limitem přísných mezních hodnotě pro těžké kovy jako jsou nikl a olovo, uvedené v normě 50930 část 6 (použití kovových materiálů v rozvodech pitné vody).

 

Červený bronz - správný materiál

 

Pokud se jedná o hygienu, bezpečnost a trvalou zatížitelnost, nemá červený bronz konkurenci. Závitové fitinky z  červeného bronzu v dimenzích 3/8" až 3" umožnují díky příznivějším průtokovým poměrům hospodárnější dimenzování potrubních vedení. Vysoce pevné spojky jsou vhodné pro tlaky až 16 bar a lze je používat v rozvodech pitné vody. Není tedy divu, že spojky z červeného bronzu Viega přesvědčují při testu tvrdosti, stejně jako v praxi - nezdolnou  kvalitou, dlouhou životností a obrovskou variabilitou.

Pokud se v rámci jednoho rozvodu použijí různorodé kovové materiály, hrozí nebezpečí kontaktní koroze z důvodů elektrochemických reakci. Pro spojení různých materiálů trubek většinou stačí montáž jedné součásti z červeného bronzu v délce průřezu trubky.

 

Kompetence v lití

 

Více než sto let disponuje Viega kompetencí v lití - náskokem ve znalostech, který se odráží ve vysoce hodnotných vlastnostech výrobků. Kompletní sortiment z červeného bronzu se např. vyrábí ve vlastních, vysoce moderních zařízeních, která jsou založena na velmi vysokém stupni automatizace. Pro nejvyšší spolehlivost procesu, maximální hospodárnost a 100% kvalitu.

 

Sortiment závitových tvarovek a fitinek z červeného bronzu

 

Je úplně jedno, jestli jde o rozvod pitné vody, instalaci v průmyslu nebo v investiční výstavbě - závitové fitinky z červeného bronzu Viega nastavují měřítka všude tam kde je potřeba vysoká kvalita a hospodárnost.

Spojky z červeného brozu odpovídají svým chemickým složením regulím dle Vyhlášky č. 409/2005Sb. a jsou neomezeně použitelné pro rozvody pitné vody. Rovněž je lze použít v topných, tlakovzdušných, solárních rozvodech, stejně jako v rozvodech chladící vody a v mnoha dalších průmyslových oborech.

 

Méně konopí, měně síly, více spolehlivost = Kónické spojení závitůrotsguss-gewindefitting_detail-nahled2.jpg

 

Díky kónickému spojení závitů R/Rp podle ISO 7-1 a DIN EN 10226-1 jsou prodloužení a závitové fitinky z červeného bronzu Viega "teoreticky kovově těsnící" a schválené pro neomezené použití v rozvodech pitné vody a plynu. Rýhování vnějších závitů Vám ušetří zdrsňování závitů pro použití těsnících materiálů a tím jednu pracovní operaci.

 

 

 

 

 

Přílohy:

 • Bronz nebo mosaz
  Bronz nebo mosaz
 • Bronz nebo mosaz
  Bronz nebo mosaz

 

 

 

Další informace

Ceník kompletní